Materiały

W pakiecie zestaw wyjątkowych materiałów, które pozwolą zorganizować mnóstwo atrakcji dla mieszkańców!

Pastelowe baloniki z kolorowym logotypem kampanii ucieszą szczególnie dzieci. Można wykorzystać je także np. do ozdobienia sceny, na której odbędą się występy. Baloniki w zestawie z patyczkami i koszyczkami do przytwierdzenia po napełnieniu powietrzem.

Baloniki
100 egz.

Papierowe chorągiewki z hasłem „Dumni z Polski” zamieszczonym z obydwu stron uatrakcyjnią każdą imprezę czy uroczystość. Są wykonane z kredowego, odporniejszego na warunki atmosferyczne papieru, i przyklejone na plastikowy patyczek – gotowe do rozdania mieszkańcom.

Chorągiewki
100 egz.

Kolorowe, okrągłe przypinki z hasłem kampanii. Z tyłu zapinane są na agrafkę, dzięki czemu z łatwością można przypiąć je do ubrania, torebki czy plecaka. Elegancki sposób na zamanifestowanie własnego patriotyzmu! Taki prezent od władz samorządowych docenią szczególnie młodzi ludzie, którzy chętnie ozdabiają odzież przypinkami.

Przypinki
100 egz.

Publikacja z najpopularniejszymi, najbardziej lubianymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi. Można skorzystać z nich, organizując dla mieszkańców wspólne śpiewanie w dniu święta narodowego, lub rozdając je jako prezent od władz samorządowych dla mieszkańców. To będzie wyjątkowa pamiątka obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która ucieszy starszych i młodszych! 32-stronicowe śpiewniki zostały wydrukowane w formacie A5.

Śpiewniki
150 egz.

Rotmistrz Pilecki – ochotnik do Auschwitz. Elżbieta Zawacka – jedyna kobieta wśród cichociemnych. Irena Sendlerowa – dzielna pielęgniarka, która ratowała przed zagładą żydowskie dzieci. W ulotce przypominamy bohaterów, którzy odznaczyli się bezprzykładną odwagą – nie tylko na polach bitewnych. Ulotka w formacie A4 złożone do A5.

Ulotka „Najodważniejsi
Polacy w historii”

300 egz.

Opowiemy o Polakach, których twórczość i dokonania są cenione na całym świecie. Poza emblematycznymi postaciami, jak Fryderyk Chopin czy polscy nobliści w dziedzinie literatury, opowiemy o wybitnych, dziś zapomnianych artystach – np. Adzie Sari, śpiewaczce światowej sławy. Ulotka w formacie A4 złożone do A5.

Ulotka „Polscy artyści, którzy zachwycili świat”
300 egz.

Królowa Jadwiga – pierwsza kobieta na polskim tronie. Emilia Plater – narodowa bohaterka walk w powstaniu listopadowym. Maria Skłodowska-Curie – podwójna laureatka Nagrody Nobla. Przypomnimy losy najwybitniejszych Polek. Ulotka w formacie A4 złożone do A5.

Ulotka „Wielkie
Polki”

300 egz.

Przedstawimy najwspanialsze, choć często niezbyt znane miejsca w Polsce – np. kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich, kratery meteorytowe w rezerwacie Morawsko pod Poznaniem czy wąwozy lessowe koło Kazimierza Dolnego. Udowodnimy, że Polska jest piękna! Ulotka w formacie A4 złożone do A5.

Ulotka „Najpiękniejsze
miejsca w Polsce”

300 egz.

Czy można wyobrazić sobie współczesną astronomię bez Mikołaja Kopernika? Czy II wojna światowa trwałaby dłużej, gdyby nie złamanie szyfrów Enigmy przez polskich matematyków? Czy żelazna kurtyna opadłaby, gdyby Polak nie został papieżem? Ulotka, w której uświadomimy odbiorcom, jak wielki wpływ mieli niektórzy z naszych rodaków na bieg historii. Ulotka w formacie 2/3 A4 złożone na pół.

Ulotka „Polacy, którzy
zmienili losy świata”

300 egz.

Ulotka opisująca osiągnięcia wybranych sportowców, ze szczególnym uwzględnieniem tych postaci, które sukces sportowy łączyły z patriotyzmem i oddaniem sprawom ojczyzny – jak np. złoty medalista olimpijski Janusz Kusociński, uczestnik kampanii wrześniowej i działacz podziemia, rozstrzelany przez Niemców w Palmirach. Ulotka w formacie 2/3 A4 złożone na pół.

Ulotka „Dla Polski.
Najwięksi polscy sportowcy”

300 egz.

Co łączy ze sobą takie przedmioty, jak wykrywacz min, spawany most czy kamizelka kuloodporna? Ich wynalazcami byli Polacy! W materiale dla uczniów przypominamy historię kilku przedmiotów, patentów i innowacji, z których autorów możemy być dumni. Ulotka w formacie 1/3 A4.

Ulotka „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”
300 egz.

Przypomnimy sylwetki wybitnych literatów, którzy swoją twórczość poświęcili opowiadaniu o Polsce i Polakach – np. Władysława Reymonta, laureata Nagrody Nobla za „Chłopów” oraz Henryka Sienkiewicza, który pisał ku pokrzepieniu serc. Ulotka w formacie 1/3 A4.

Ulotka „O Polsce.
Najwięksi polscy pisarze”

300 egz.

Naklejki z hasłem kampanii i motywami patriotycznymi – w tym flagą i godłem. Doskonały upominek dla dzieci, które uwielbiają wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem naklejek! Z jednego z 300 arkuszy arkusza w formacie zbliżonym do A4 można odkleić aż 20 kolorowych obrazków. Naklejki można przekazać do szkół lub rozdać dzieciom biorącym udział w uroczystościach patriotycznych.

Naklejki
300 egz.

Tradycyjny zestaw, który posłuży wszystkim miłośnikom gier karcianych. Do ich ozdobienia wykorzystaliśmy wizerunki najwybitniejszych Polaków – w nieco nowoczesnym wydaniu! 54 karty są spakowane w kartonik.

Talia kart
10 egz.

Połączenie rozrywki z ciekawym przekazem edukacyjnym. Zawodnicy w drodze do mety muszą wykazać się wiedzą m.in. na temat najwybitniejszych Polaków i najpiękniejszych miejsc w Polsce. Każda prawidłowa odpowiedź przybliża zawodnika do mety. Wspaniała zabawa dla całej rodziny! W pudełku znajduje się plansza, karty z pytaniami, pionki, kostka i instrukcja.

Gra planszowa
10 egz.

Uczestnicy zabawy rozkładają zestaw kart, w którym znajdują się po dwie karty z tym samym obrazkiem. Kartoniki zostają wymieszane i odwrócone obrazkiem do dołu. Gracze mają za zadanie odsłaniać zawsze dwie takie same karty. Umieściliśmy na nich polskie motywy, krajobrazy i wizerunki narodowych bohaterów. Gra, w którą mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli. W pudełku znajdują się 54 kartoniki i instrukcja.

Gra pamięciowa
10 egz.

Eleganckie gadżety z hasłem „Dumni z Polski”. Ucieszą wszystkich, którzy lubią manifestować swój patriotyzm. Metalowy długopis z grawerem oraz notes z kartonową okładką w formacie A6 (50 kartek sygnowanych kolorowym logo kampanii). W pakiecie kampanii znajduje się 70 długopisów i 70 notesów, które można kompletować w zestawy.

Zestawy notes
+ długopis

70 egz.

Osoby biorące udział w wydarzeniach kampanii i uczestników konkursu można uhonorować specjalnymi dyplomami. To sympatyczny sposób, by docenić wkład mieszkańców w obchody!

Dyplomy
dla uczestników

100 egz.

Na plakacie zostawiamy puste miejsce, w którym można zamieścić informację o planowanym, lokalnym wydarzeniu (np. konkursie dla mieszkańców czy wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych). Format B3.

Plakaty
30 egz.

Plakat promuje udział samorządu w kampanii „Dumni z Polski”. Warto pochwalić się swoim zaangażowaniem i umieścić plakaty na tablicach ogłoszeń, w samorządowych instytucjach kultury czy szkołach. Format B2.


Plakaty

20 egz.