Szlichtyngowa (woj. lubuskie): świętowanie stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”

Burmistrz Elżbieta Rahnefeld (na zdjęciu) zadecydowała, że Szlichtyngowa dołączy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W związku z tym lokalne władze planują szereg wydarzeń, które upamiętnią stulecie odzyskania niepodległości.

Najbliższe uroczystości odbędą się 3 maja. Po mszy świętej w intencji ojczyzny uczestnicy przejdą pod obelisk na Rynku w Szlichtyngowej, żeby złożyć kwiaty. Pod koniec uroczystości wystąpi młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich z programem artystycznym. 5 maja odbędą się obchody Dni Strażaka. Podczas tego święta także pojawią się nawiązania do tegorocznego jubileuszu.

Po uroczystej części zaplanowano m.in. występy orkiestry i mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Wschodniej, dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Starych Drzewcach, młodzieży z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. W programie są również występy taneczne i zabawa przy muzyce. Przez cały rok będą odbywać się konkursy i wydarzenia patriotyczne, w których wykorzystywane będą materiały kampanii „Dumni z Polski”.