Powiat jarosławski (woj. podkarpackie): biało-czerwona gra miejska z kampanią „Dumni z Polski”

Młodzież z powiatu jarosławskiego już rozpoczęła świętowanie stulecia odzyskania niepodległości. 25 kwietnia Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego zorganizował grę terenową pod hasłem „Dumni z Polski”. Zaangażowały się wszystkie szkoły ponadpodstawowe, które przez cały dzień rozwiązywały zadania dotyczące historii Polski i regionu.

Do dyspozycji uczestników była mapa z zaznaczonymi miejscami, w których ukryte były wskazówki do kolejnych zadań. Wszystkie wyzwania na trasie jarosławskich uczniów nawiązywały do miejsc i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. W grze miejskiej trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale również innymi umiejętnościami, m.in. znajomością Jarosławia, zdolnościami plastycznymi oraz kreatywnością.

– Chcieliśmy w nowatorski sposób pokazać, że można przekazywać wiedzę łącząc sport i naukę historii – mówi dyrektor ZSDGiL w Jarosławiu, Renata Tomala-Pasternak.

Zwycięzcami gry miejskiej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Drugie miejsce na podium zajęła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej, a trzecie – uczestnicy z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/PowiatJaroslawski/