Iłów (woj. mazowieckie): wydarzenia patriotyczne razem z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt Roman Antoni Kujawa (na zdjęciu) zadecydował, że gmina Iłów dołączy do kampanii „Dumni z Polski”, aby razem świętować stulecie odzyskania niepodległości. Podczas wydarzeń w gminie będą wykorzystywane materiały przygotowane w ramach akcji. Część z nich może także trafić do szkół.

Największe wydarzenie, jakie zaplanowano z okazji stulecia odzyskania niepodległości to Dzień Cichociemnych w Roku dla Niepodległej. Odbędzie się ono w Brzozowie Starym przy Skwerze im. Cichociemnych już 20 maja. To kolejny raz, kiedy Brzozów organizuje takie uroczystości. W poprzednich latach w ramach tego wydarzenia na miejscu spotykały się tłumy mieszkańców, aby razem wziąć udział w uroczystościach, mszy świętej i przemarszu na cmentarz. W programie były także różne pokazy, np. zrzutów spadochronowych.

Kolejne wydarzenia są planowane na listopad. Co roku w organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości zaangażowane są dzieci oraz młodzież szkolna, która przygotowuje program historyczno-artystyczny.