Brzozów (woj. podkarapckie): rok stulecia odzyskania niepodległości będzie świętowany razem z kampanią „Dumni z Polski”

Burmistrz Józef Rzepka (na zdjęciu) zadecydował, że gmina Brzozów dołączy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Materiały przygotowane w ramach akcji będą wykorzystywane przez cały rok podczas wydarzeń patriotycznych. Plan obchodów jest bardzo bogaty.

3 maja, w ramach gminnych obchodów Święta Konstytucji, odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych z orkiestrą pod Bazylikę Mniejszą w Brzozowie, msza święta za ojczyznę oraz uroczystość pod pomnikiem „Tym, którzy życie za Polskę oddali”.

6 maja zaplanowano koncert zespołu Fire Band, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz projekcję filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w kinie Sokół. Będzie to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Jesienią w Muzeum Regionalnym będzie można zobaczyć wystawę „Brzozowianie a odzyskanie niepodległości”. Listopad będzie kulminacją obchodów stulecia, podczas których odbędą się nie tylko uroczystości, ale także program słowno-muzyczny.