Grębocice (woj. dolnośląskie): świętujemy stulecie pod hasłem „Dumni z Polski”. Wielki finał 11 listopada!

Roman Jabłoński

Uroczysty Dzień Flagi, obchody Święta Narodowego 3 maja i Bieg o Puchar Wójta, Rodzinny Rajd Rowerowy i Turniej Wsi, czerwcowe zawody pożarnicze, kolarski weekend w sierpniu (szosowy klasyk w Grodowcu i Bike Maraton Obiszów) oraz wiele innych atrakcji i imprez w 2018 r. – to wydarzenia, które gmina Grębocice planuje zorganizować pod hasłem „Dumni z Polski”. – Podjąłem decyzję o przystąpieniu do kampanii, bo chcemy, by wszystkie wydarzenia w 2018 roku nawiązywały do jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – podkreśla Wójt Gminy Roman Jabłoński (na zdjęciu).

Już pierwsze tegoroczne imprezy w gminie Grębocice przebiegają z patriotycznymi akcentami – rocznicę stulecia uczcili ostatnio słuchacze lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a na 10 lutego zaplanowano tradycyjną imprezę „Babski comber” – tym razem pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Szkoły w gminie Grębocice zrealizują specjalne programy z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

W kolejnych miesiącach będzie coraz ciekawiej. – Szyjemy repliki mundurów z okresu walk o niepodległość. Chcemy wystawić wartę honorową w czasie uroczystości patriotycznych pod pomnikiem – mówi Daniel Czajkowski koordynator obchodów. Wielki finał kampanii odbędzie się 11 listopada. Gmina zapowiada imprezę plenerową i koncert Małgorzaty Ostrowskiej.