Bobowa (woj. małopolskie): jesteśmy dumni z naszych tradycji i dlatego przystępujemy do kampanii „Dumni z Polski”

Zdzislawa Iwaniec

– Samorządy szczególnie powinny zaangażować się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. Każda miejscowość ma jakieś tradycje i symbole patriotyczne. Naszą gminę dwukrotnie odwiedził Marszałek Józef Piłsudski – podkreśla Zdzisława Iwaniec (na zdjęciu), sekretarz gminy Bobowa, członek komitetu obchodów stulecia.

– W ramach kampanii chcemy przypomnieć nasze związki z wielkimi Polakami. Bobowa to rodzinna miejscowość gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, osobistego adiutanta Marszałka Piłsudskiego. W 2016 r. odsłoniliśmy popiersia obydwu bohaterów – mówi pani sekretarz.

Gminny komitet obchodów już pracuje nad bogatym planem obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wiadomo, że w czerwcu odbędą się główne uroczystości i impreza plenerowa. Uświetni ją występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Podczas gminnych obchodów mieszkańcy otrzymają gadżety kampanii „Dumni z Polski”. Część materiałów trafi również do szkół, które przygotowują własne imprezy i festyny patriotyczne.