„Tak świętujemy!”

Konkurs na najbardziej pomysłowe, kreatywne i widowiskowe sposoby świętowania stulecia niepodległości przez mieszkańców gminy/powiatu. Zadaniem uczestników będzie zrobienie zdjęcia, które wyraża ich przywiązanie do wartości patriotycznych i dumę z bycia Polakiem. Mieszkańcy będą mogli pokazać swoje nietypowe talenty (np. wykonując haft z motywem patriotycznym, kompozycję z biało-czerwonych kwiatów). Na zdjęciu można pokazać członków rodziny w biało-czerwonych barwach lub strojach historycznych/ludowych. Duma z Polski może zostać wyrażona też w inny sposób – np. poprzez zasadzenie w swoim ogrodzie dębu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Do udziału w konkursie powinny zostać zgłaszane zdjęcia, które dokumentują inicjatywy mieszkańców. Najbardziej pomysłowe fotografie opublikujemy na stronie internetowej kampanii.

Rozstrzygnięcia konkursów, wernisaże nagrodzonych prac, wręczenie laureatom nagród i dyplomów może odbywać się w tygodniu 5-11 listopada 2018 r. Wielki finał kampanii będzie bardzo medialnym wydarzeniem, na które warto zaprosić dziennikarzy i całą lokalną społeczność. Relacje z samorządów (teksty i zdjęcia) będą mogły zostać wysłane do Biura Kampanii w celu publikacji na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.